Четверг, 25.04.2024, 18:13
Приветствую Вас Гость | RSS

Вчитель року 2014

Меню сайта
Категории раздела
ЗНО [3]
Вміщено матеріали щодо підготовки до ЗНО
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Урок №5

Урок № 5

Тема: Особливості вживання деяких прийменників.

Тип уроку: комбінований.

Мета: Поглибити знання учнів про прийменник як службову частину мови та

навички правопису прийменників; ознайомитися з особливостями використання деяких прийменників, удосконалювати правописну грамотність учнів; формувати мовленнєву культуру;виховувати превентивні знання.

Обладнання: Підручник, таблиця, картки, цитати, крилаті вислови комп’ютер, мультимедійний проектор, слайдова презентація.

Методи і прийоми: фронтальне опитування, самостійна  робота, робота у групах, колективна робота, інтерактивні методи.

Міжпредметні зв'язки: художня література, російська мова, основи здоров’я.

Епіграф до уроку:

Змінити здоровя людини в дитинстві, не допустити,

щоб дитина вступила в юність кволою і млявою, -

 це означає дати їй всю повноту життєвих радощів.

В. Сухомлинський

Хід уроку:

І.  Мотивація навчання школярів:

Доброго дня, любі діти. Погляньмо у віконце – як яскраво світить сонечко на небі, посміхніться йому,  посміхніться один одному! А тепер давайте спробуємо скласти Сонечко Здоров’я.

  1. Робота в групах

Кожна група отримує промінець, який прикріплює  до сонечка, промовляючи своє правило здорового способу життя. Спікер кожної групи робить висновок про те, що треба робити, щоб бути здоровим.

Учитель. Подивіться на своє сонечко, як воно гарно й яскраво сяє, таким буде і ваше здоров’я, коли ви будете про нього піклуватися та берегти.

ІІ. Оголошення теми і мети уроку.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів:

2.  Робота у групах із диференційованими завданнями.

          1 група (ІV рівень).

Прочитайте художній текст на лінгвістичну  тему, підкресліть прийменники разом із формами іменників чи займенників, з якими вони вживаються. Продовжіть розповідь про сполучення прийменників із родовим відмінком. Урахуйте, що найчастіше вони використовуються у функціях: напрямку, дії, місця, мети, причини, відсутності чогось.

Давнім і новим прийменникам притаманна постійна звичка - стояти при іменниках. Прийменники є вірними помічниками іменника в багатьох граматичних справах. До того ж вони поєднуються не з іменниками взагалі, а з певними іменниковими формами. Найбільше полюбляють прийменники сполучатися з родовим відмінком. За кількістю прийменників родовий випередив усі відмінки. Понад сто п'ятдесят прийменників забажали поєднуватися з ним.

               2 група (ІІІ рівень)       

            Спишіть пари слів. Складіть із ними речення про те, як впливають шкідливі звички на організм  дитини. Поясніть написання прийменників із частинами мови та способи, за допомогою яких розрізняють прийменники  від префіксів.

      Напам,ять – на пам,ять,  убік – у бік, в останнє –  в останнє.

              3 група (І-ІІ рівень)

Вибери із поданих у дужках потрібний прийменник. Обґрунтуй свій 

вибір. Підготуй розповідь про варіанти прийменників у, з, над, від.

Щорічно никотин вбиває (у, в)  світі понад ста двадцяти тисяч людей. Курця (із, з, зі) стажем легко впізнати за помітним огрубінням голосу, пожовтінням зубів, неприємним запахом (із, з, зі) рота, жовтуватим кольором шкіри і зморшками на обличчі, нездоровим виглядом волосся. Оберігайте себе(від, од) шкідливих звичок (Над, наді) світом нависла страшна загроза – СНІД!

 ІV. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу

  1. Колективний  розгляд теоретичного матеріалу підручника. 
  1. Творча самостійна робота.

 Перекласти словосполучення українською мовою. Зясувати, які прийменники є відповідниками російського прийменника по. З двома – трьома словосполученнями скласти речення із ключовими словами інфекція, імунітет. Підкреслити у складених реченнях головні та другорядні члени.

     По многим причинам (з багатьох причин), по моему адресу (на мою адресу), по возвращению (після повернення), по выходным (у вихідні) по собственному желанию (за власним бажанням), дежурний по классу (черговий по класу), по всем направлениям (в усіх напрямках), курсы по изучению (курси для вивчення), сообщить по телефону (повідомити телефоном).

 

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА№5

Валеопауза для  поліпшення памяті, уваги.

1. Перерахувати 4 слова, не пов’язані між собою за смислом

(олівець, парта, сонце, зерно). До вищеназваних додати ще одне (... + молоко) і повторити, потім ще одне, ще одне до тих пір, поки учні не зможуть повторити.

2. Вказівним пальцем правої руки доторкніться до носа і скажіть  «ніс», повторіть кілька разів. Потім сказати  «щока», а доторкнутися до носа, учні ж повинні торкатися щоки.

3. Інтерактивний метод «Акваріум»

Об’єднана група з 4-5 учнів отримує завдання для обговорення (учні тим часом слухають обговорення) через 3 хв. їх повідомлення вислуховують всі учні й виправляють або доповнюють. Завдання для роботи в групі:

  • Яку функцію виконують прийменники у реченні?
  • З якими відмінками найчастіше вживаються прийменники?
  • Чи відрізняється вживання прийменників у російській та українській мовах?
  • Які особливості вживання деяких прийменників?

 4. Лінгвістична гра „Редактор”

     У час куріння в організмі відбувається розпад вітамінів. (Під час паління в організмі людини відбувається розпад вітамінів).

     Із-за порушення форми грудної клітини починають неправильно функціонувати різні органи черевної порожнини. (Через порушення форми грудної клітини починають неправильно функціонувати різні органи черевної порожнини).

     Щоб запобігти кишковим інфекційним захворюванням необхідно мити руки милом перед їжею.( Для запобігання кишкових інфекційних захворювань необхідно перед їжею мити руки з  милом).

     Про небезпеку ВІЛ-інфекції ми дізналися по розповіді вчителя. (Про небезпеку ВІЛ-інфекції ми дізналися з розповіді вчителя).

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

1. «Мозковий штурм».

Пригадати все, що учні знають про прийменник. У зошитах записуються у вільній скороченій формі всі висловлені ідеї.

2. Словниковий диктант із взаємоперевіркою (учні міняються зошитами, з’являється слайд із правильно написаними словами).

По третє вересня, по-третє, рік у рік, незалежно від,  день у день,

знадвору, час від часу, на жаль, вивчити напам’ять, на пам’ять, відповідно до, у зв’язку з, незважаючи на, незалежно від, за винятком двох, задля, з-посеред, на відміну від, всупереч, поблизу, згідно з, із-над.

V. Оцінювання.  Підсумки уроку.

1)  Запитання до учнів.

  • Чи було досягнуто очікуваних результатів уроку?
  • Що під час уроку  запам’яталося найбільше?
  • Які труднощі виникали під час виконання завдань?
  • Як ви зможете використати набуті сьогодні знання?

VІ. Домашнє завдання:

1.     Вивчити теоретичний матеріал підручника.

  1.  Скласти і записати діалог « Як вберегтися від  інфекційних захворювань», використовуючи рецепти народної медицини
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архив записей

Copyright MyCorp © 2024